به تازگی افزایش تقاضا در بازار خرید و فروش الماس های Fancy موجب افزایش رونق بازار این نوع گوهر در هند شده است.

رئیس اتحادیه جواهرات شهر سورات هند، در ارتباط با این موضوع اذعان داشته: این افزایش رونق در بازار الماس های Fancy به مراتب کاهش رونق بازار الماس round را به همراه داشته است.

رونق در بازار خرید و فروش الماس های Fancy

لازم به ذکر است عبارت Fancy به مجموعه از روش های مدرن و پیشرفته برای تراش الماس گفته می شود که در مقایسه با روش های سنتی و کلاسیک به مراتب پیچیده تر بوده و در آن از ابزار آلات مدرن تری استفاده می گردد.

بنابر گزارشات ارائه شده توسط نشریه تایمز آو ایندیا، حدود ۸ نمونه از ۱۰ الماس Fancy، در شهر سورات هند تراشیده شده و این شهر به عنوان مرکز تراش جواهرات در هند شناخته شده است.

این روش تراش در مقایسه با برخی از انواع دیگر برش های الماس همچون Rounds  و  princess-cut  به مراتب پرطرفدار تر و محبوب تر می باشد.

همچنین لازم به ذکر است انواع تراش های pear، heart، radiant، oval، marquise، emerald، escher و cushion از جمله تراش Fancy بوده که سبب می شوند سنگ قیمتی بزرگ تر به نظر آید.

آینده ای روشن در انتظار الماس های Fancy   به تازگی افزایش تقاضا در بازار خرید و فروش الماس های Fancy موجب افزایش رونق بازار این نوع گوهر در هند شده است. رئیس اتحادیه جواهرات شهر سورات هند، در ارتباط با این موضوع اذعان داشته: این افزایش رونق در بازار الماس های Fancy به مراتب کاهش رونق بازار الماس round را به همراه داشته است.  لازم به ذکر است عبارت Fancy به مجموعه از روش های مدرن و پیشرفته برای تراش الماس گفته شده که در مقایسه با روش های سنتی و کلاسیک به مراتب پیچیده تر بوده و در ان از ابزار آلات مدرن تری استفاده می شود. بنابر گزارشات ارائه شده توسط نشریه تایمز آو ایندیا، حدود 8 نمونه از 10 الماس Fancy، در شهر سورات هند تراشیده شده و این شهر به عنوان مرکز تراش جواهرات در هند شناخته شده است. این روش تراش در مقایسه با برخی از انواع دیگر برش های الماس همچون Rounds  و  princess-cut  به مراتب پرطرفدار تر و محبوب تر می باشد. همچنین لازم به ذکر است انواع تراش های pear، heart، radiant، oval، marquise، emerald، escher و cushion از جمله تراش Fancy بوده که سبب می شوند سنگ قیمتی بزرگ تر به نظر آید. در پایان جالب است بدانید گردش مالی حاصل از خرید و فروش الماس های Fancy در جهان، حدود 10 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در پایان جالب است بدانید گردش مالی حاصل از خرید و فروش الماس های Fancy در جهان، حدود ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.